Responsywne strony internetowe, czyli…

13

Lip
2014
Brak komentarzy

Responsywne strony internetowe, czyli…

Pojęcie Responsive Web Design – w skrócie RWD, oznacza technikę stosowaną w trakcie projektowania nowoczesnych stron internetowych, która pozwala aby wygląd i układ strony dopasowywał się do wielkości ekranu urządzenia, na którym strona obecnie jest wyświetlana – komputera, tabletu czy smartfona. Witryna projektowana przy użyciu RWD jest uniwersalna a jej przeglądanie na urządzeniach mobilnych nie wiąże się z koniecznością przesuwania strony na boki.

Dlaczego warto?

Jeszcze jakiś czas temu strony internetowe tworzone były tylko z myślą o użytkownikach komputerów stacjonarnych czy laptopów, nieliczne strony posiadały osobną wersję strony dla urządzeń mobilnych. Jeżeli chcielibyśmy posiadać 3 wersje strony-  jedną dla ekranu komputera, drugą dla tabletu, natomiast trzecia wyświetlałaby się gdy użytkownik odwiedziłby ją aktualnie używając telefonu komórkowego, musielibyśmy zatem tworzyć 3 oddzielne, niezależne od siebie strony internetowe. Oczywiście takie rozwiązanie wiąże się ze znacznie większym nakładem finansowym, który musimy przeznaczyć na stworzenie strony. 

Tworzenie stron WWW w oparciu o Responsive Web Design  jest zdecydowanie praktyczniejszym oraz korzystniejszym rozwiązaniem, gdyż zamiast 3 osobnych stron dostajemy jedną, która wyświetlana jest w rozmiarze idealnie dopasowanym do okna urządzenia, niezależnie czy korzystamy obecnie z telefonu komórkowego, tabletu, komputera czy telewizora full HD wyposażonego w dostęp do internetu.

 

Obrazek: Designed by Freepik


Komentarze do wpisu

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentrzy.

Dodaj komentarz